17 plus 6 důvodů, proč by Česko mělo být součástí Německa. Publikováno 28.10.2016 - 12:55

Před více než 77 lety vstoupila vojska hitlerovského Německa do zbytku okleštělého Československa. Byl to jednoznačně násilný akt. Co by se ale stalo dnes, kdyby Miloš Zeman místo nepokryté snahy připojit Česko k Číně obrátil svůj zájem na Německo a Česko se stalo další spolkovou zemí?

znak_cesko-nemecko Dva čeští lvi podpírají sličnou germánskou orlici. Nádherný sňatek, že?

1. Byli bychom mistři světa!

2. Snížila by se razantně míra korupce. Mnozí současní i bývalí politici včetně těch nejvyšších by už dávno nebyli ve svých funkcích, ale za mřížemi.

3. Rusové by si nás už netroufli okupovat a samotní Němci by už to udělat nemohli.

4. Jako národnostní menšina bychom dostávali strašný prachy, jaké dostávají Lužičtí Srbové v Sasku. A navíc bychom shrábli miliardy euro, možná i více, než jaké dostali východní Němci. A to se vyplatí.

5. Čechy, Morava a Slezsko by byly samostatné země, a tak by odpadla žárlivost, že Praha sežere všechno.

mapa_SRN_2016_NEW Ideální verze zemského uspořádání

6. Mohli bychom jezdit po dálnicích. Tedy skutečných dálnicích, hezčích, širších a levnějších a ještě k tomu neomezeně rychle až do Drážďan!

7. Odpadly by nám starosti s vízy do spousty zajímavých zemí

cestovni_pas_SRN Pravda vítězí i v pase.

8. Zvedla by se nám minimální mzda, platy a důchody. A za ty bychom si nakoupili levnější a kvalitnější potraviny a okolní země by se nám nesmály, že tady žereme odpadky, které si od nich tak rádi draze kupujeme.

Wurst Německé prase je dobré prase.

9. Na dovolené v Chorvatsku by se k nám místní hoteliéři chovali jako k normálním lidem.

10. Našim firmám by se otevřel skutečně velký trh, což by přispělo k nastartování ekonomiky, kterou nám Němci v zásadě startují už teď.

11. Naučili bychom se další z velkých jazyků a dokázali si tak přečíst Palackého Dějiny národu českého v Čechách i v Moravě v originále.

12. Naše (nové spolkové) země by byly čistější, kultivovanější a současný všeobecný chaos by byl organizovanější.

13. Jedinci jako novinář Petr Bílek by konečně mohli nosit své kožené padací kalhoty nejen na dovolené v baltském Kühlungsbornu a doma v bytě, ale i v parku ve Strašnicích a vůbec v celé Praze.

petr Petře, už nemusíš utíkat. Jsi tu doma .... Foto: Pavel Vondráček

14. Někteří politici by se nemuseli cítit jako cizinci kvůli svému příjmení – Klaus, Schwarzenberg, Grulich, Gross, Randsdorf... A ti druzí by si zase připadali výjimečně.

liska Takový multikulti politik Liška by měl radost. Vítat už umí. Foto: DAN MATERNA / MAFRA /Profimedia.cz.

15. Nejvyšší čeští představitelé by se už nemuseli stydět udělat coming out. Německo je tolerantní země nejen ke gayům, ale i k jiným národnostním i etnickým skupinám. To by ostatně prospělo nám všem.

16. Slováci by pukli závistí. To by vyléčilo i český závistivý mindrák z toho, že někde je lépe.

17. Razantně by se zvedl počet vysokých, modrookých prsatých platinových blondýn. A také počet menších, černookých, plošších servírek - mulatek.

profimedia-0168547853 Přiznejme si to. Přistěhovalci přinášejí do nových zemí dobrou kuchyni a genetický materiál. Profimedia.cz

18. Měli bychom konečně vlastní velehory a moře (dokonce dvě – Severní a Baltské) a pořádné řeky, kde bychom mohli provozovat zemský (ne už národní) sport.

sazava s horou Sázavu už všichni známe, ale co Isar, Inn, Dunaj a další?

21. V zásadě by se už jen legitimizovala stávající politická situace. A hlavně bychom už beznadějně nekřičeli, že to tady stejně jednou všechno vykoupí Němci.

mapa_SRN_2015 Také možná varianta, ale lepší bude, když se Morava a Slezsko oddělí.

19. Konečně bychom nebyli jednou z mála kulturních zemí, která ještě neměla premiérku.

profimedia-0165445366 Kancléřka zvětšeného Německa Angela Merkel(ová) přijímá hold od českých důchodců, kteří již pobírají německou rentu. (Foto: Profimedia.cz)

20. Konečně bychom nebyli jednou z mála kulturních zemí, která ještě nemá světoznámou hudební skupinu.

21. Moselské a rýnské víno by bylo naše a Moraváci by konečně našli adekvátního domácího soupeře.

22. Odpadl by problém se Sudety a sudetskými Němci.

23. Přestali bychom mít mindrák, že jsme za druhé světové války nebojovali.

wehr Česká vlajka by v tuto chvíli dostala jiný rozměr. Nebyla by považována za vlajku kolaborantů.

A další bonusy?

Mapa Evropy by vypadala lépe bez té divné trojúhelníkovité vychlípeniny směrem na západ. Rakušani by museli reagovat připojením, takže by se to vrátilo do územní situace, jaká fungovala až do roku 1806. Babišovi by spadl hřebínek stejně jako dalším arogantním politikům–miliardářům (už by nebyli na prvních místech coby majitelé největšího bohatství). Posílila by se židovská komunita (Židů je u nás 15 – 20 tisíc, v Německu 220 tisíc). Česká dechovka by byla zase populární (protože je dnes možná populárnější v Německu než u nás).

Nevýhody?

Následoval by úprk komunistických gerontů na východ. Zvedla by se produktivita práce. Začali bychom si vážit armády a policie. Zvedla by se částka vybraná na daních. Prodavači by se začali zase usmívat a číšníci více kmitat. Všude by byly cyklostezky. Zásadně by narostla síla odborů. České noviny by konečně začaly přinášet i zpravodajství ze světa. Ale jsou tohle skutečně nevýhody? Když už jsme u vzniku nových států, přečtěte si, kdo se zasloužil o Slovensko: ZDE A hlavně – naším připojením by se vyřešila jedna zásadní nepříjemná mrzutost, totiž že ČECHY NEMÁ NIKDO VE SVĚTĚ RÁD.