phpRS
Dnešní datum: 13. 07. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  ÄŚervenec  >>
PoÚtStČtPáSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Rostislav Hedviček

* Průměrně pravdivá česká Wikipedie

Vydáno dne 02. 01. 2007 (9422 přečtení)

Není tajemstvím, že současné vedení české Wikipedie, což je hlouček extrémně levicových vysokoškolských studentů vedených postarším upraveným emigrantem a konfidentem StB, a já nemáme stejný názor na to, jak se má česká Wikipedie vytvářet. Jedním z hlavních principů, na kterém byla vytvořena původní americká Wikipedie (česká Wikipedie je vlastně jen jazykovou pobočkou) je princip NPoV - tedy Neutral Point of View. Důvodem vyžadování tohoto NPoV bylo zajistit, aby tato internetová encyklopedie byla nezaujatá, un-biased, bez extrémních náhledu na věc. Tedy velice rozumný názor a princip. Ovšem jinde rozumné věci jsou v Česku chápány značně nerozumně.

Česká republika se, jak známo, nikdy nevyrovnala se svou komunistickou minulosti, ba právě naopak - Havlovi komunističtí právníci (Jičínský a Rychetský) nechali Havla prosadit zákon o právní kontinuitě s komunistickým režimem, čímž nejen de facto, ale hlavně de iure ustavili a uzákonili legalitu komunistického režimu. Máte pravdu, pokud se domníváte, že něco takového je v přímém rozporu se zákonem č. 198/1993 Sb. O protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu, který v paragrafu 2 uzákoňuje: „(1) ... byl režim založený na komunistické ideologii, který rozhodoval o řízení státu a osudech občanů v Československu od 25. února 1948 do listopadu 1989, zločinný, nelegitimní a zavrženíhodný. (2) Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii...".

Zákon č. 198/1993 Sb. pojmenovává, ale netrestá zločiny spáchané (ex)komunisty jako (cituji): „programové ničení tradičních hodnot evropské civilizace, hospodářský úpadek, justiční zločiny a teror, destrukce tradičních principů vlastnického práva, zneužívání výchovy, popravování, vraždění, žalářování, tábory nucených prací a mučení." Ano, milí čtenáři, platných zákonů dosud neznalí: zákon č. 198/1993 Sb. vám umožňuje i veřejně říkat a psát o přemnohých z vašich představitelů (ministři, senátoři, soudci, zastupitelé, rektoři a profesoři), ze „byli/jsou bývalí členové organizace zločinné a zavrženíhodné".

Ale to je „vysoká politika", tím se můžeme zabývat jindy. Česká Wikipedie se pohybuje na jiné úrovni, mnohem nižší, přímo suterénní - na úrovni průměrného českého studenta, u něhož přinejmenším jeden z rodičů byl v minulosti členem KSČ. To je prosím profil VŠECH tzv. správců české Wikipedie (místní veličina jménem Cinik není oficiálně správcem, i když má překvapující vliv. Cinik by dostal výjimku, pochází z katolické rodiny, ale vyznačuje se psychickými poruchami jiného druhu).

Čeští wikipedističtí správcové, se svým geneticky-marxistickým rodinným pozadím a zcela rudým vzděláním, tedy pochopili onen NPoV - Neutral Point of View po svém a vytvořili pravidlo o zprůměrované pravdě, podle které je současná česká Wikipedie tvořena. Český wikipedistický NEUTRÁLNÍ POHLED NA VĚC je průměrem názoru více lidí a protože názory komunistů nejsou v České republice zakázány (tak jako názory nacistů v Německu), viz vysvětlení výše, pak názor komunistů na věc má zastoupení minimálně 50%ní (většinou více).

Není se pak co divit, že v české Wikipedii nenajdete PRAVDĚ PODOBNÝ (podobnost s titulem Vadasova dokumentu o Hučínovi není náhodná) popis většiny historických události posledních šedesáti nebo osmdesáti let. Nenajdete tam PRAVDĚ PODOBNOU informaci o Mašínech (no, bodejť ne!), Hučínovi, Cibulkovi, komunistických zločinech, komunistických vězeních a táborech, uranových dolech a čemkoliv se vztahem k životu v komunistickém Československu po roce 1948. I když se tam nějaké informace najdou, vždy jsou důsledně ZPRŮMĚROVÁNY tak, aby reflektovaly i názory českých komunistů a jejich dětí. Asi jako kdyby v německé Wikipedii bylo heslo o Auschwitzu a muselo být formulováno tak, aby bylo neutrální, tedy aby nepřinášelo informace nepříjemné německým nacistům. A celkový počet obětí holocaustu by byl snížen z 6 miliónů na 3 milióny. To je přece přijatelné pro obě strany, ne?

Pravda vůbec není důležitá. Tak se to dnes řeší v české Wikipedii. Jediné nevylhané informace v české Wikipedii jsou hesla o květinách a rostlinách (i když v případě rudých karafiátů bych si nebyl jist ani tam).

Já sám jsem se bohužel asi negativně zasloužil o to, že v české Wikipedii nenajdete ani solidní informací o emigrantech, jen neokomunisticke paskvily, podobající se článkům v Rudém právu a Tvorbě. Omlouvám se miliónu Čechů a Slováků v zahraničí za to, co jsem způsobil. (Just kidding!)

V české Wikipedii existuje dokonce i heslo o mé osobě, které je klasickou ukázkou toho, o čem tady píši - překrucování, pomluvy a lži. Nepřítel je nepřítel, že ano! Jsou tam uváděny linky k citátům, které jsem nikdy neřekl, ani nenapsal, jsem obviňován z věcí, které jsem nespáchal, divoce se tam spekuluje o mé osobní historii (jen aby to vyznělo pro mne co nejhůř), v minulosti tam visely fotografie zcela neznámých lidí s informací, že jsem to prý já, vedou se tam sáhodlouhé diskuse o tom, zda jsem, nebo nejsem americký občan (jsem) a v textu je překrucovaná i se mnou nesouvisející historie (že prý jsem emigroval do „pro emigranty RESTRIKTIVNÍHO Rakouska" - kde na takovou hňupovinu přišli, nevím, asi to má vyznít pro mne negativně).

Takže, až se budete někomu klást onu typickou blbou českou otázku: „A jaké jsou vaše zdroje?", tak můžete svůj dotaz doplnit: „Doufám, že jste ty pitomosti nenašel v české Wikipedii?"


[Akt. známka: 3,18 / Počet hlasů: 11] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Ross Hedvicek | Počet komentářů: 1107 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,