phpRS
Dnešní datum: 13. 07. 2024  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  ÄŚervenec  >>
PoÚtStČtPáSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Press

* Tisková zpráva

Vydáno dne 25. 08. 2006 (6582 přečtení)

Vážení čtenáři: nenechte se zastrašit a podpořte Vladimíra Hučína, protože tohle už dlouho není jenom o něm, ale o každém z nás.

Tisková zpráva 

Dnes 23.8.06 bylo doručeno Vladimíru Hučínovi dovolání nejvyšší státní zástupkyně Judr. Renáty Vesecké. Oznamuje v něm, že podává Nejvyššímu soudu ČR dovolání v neprospěch býv. Kpt. Vladimíra Hučína. Dovolání na dvaceti dvou stranách napadá zprošťující rozsudek Krajského i Okresního soudu ve všech sedmi bodech. Navrhuje, aby se projednávání případu vrátilo zpět k Okresnímu soudu v Přerově a probíhalo s vyloučením veřejnosti. Dovolání je datováno 18.8., tedy krátce po oznámení kandidatury Vl. Hučína do Senátu za Prostějovský volební obvod. 

     Tento zoufalý pokus o zvrácení výsledku pět let trvajícího soudního sporu je pro nás jasným důkazem nadále neudržitelného stavu naší justice. Celý případ odstartovala v r. 2000, svou dodnes přísně utajovanou zprávou založenou v trestním spise VH,  vláda ČSSD. Ve zveřejnění tohoto materiálu, a nejlépe celého vyšetřovacího spisu, vidíme jedinou možnost jak rozkrýt zločinné praktiky bezpečnostního aparátu a státního zastupitelství.

     Dovolání nejvyšší státní zástupkyně přichází mimo jiné v době, kdy právní zástupci Vl. Hučína intenzivně pracují na sérii žalob na aktéry vykonstruovaného procesu.  

Zbyněk Horváth, 
zbynek.horvath@seznam.cz  Mob.: 608 88 59 59

Tiskový mluvčí Vl. Hučína kandidáta do Senátu ČR   

 

Dovolání 

      Ano, je to složité. Je to snad tak, že lumpovi stačí aby podal kandidaturu do Parlamentu a hned od něj mají dáv všichni ruce pryč? Nebo je to tak, že stát - jehož jménem jedná příslušný úředník - někoho obviní a ten má coby nevěrohodný rezignovat na případnou politickou ambici? Vladimír Hučín není žádný lump. To říkám za sebe. Vím jak zatím soudy rozhodly. Nevím, jak rozhodnou ty případné příští.

      Nechci srovnávat Vladimíra Hučína, kandidáta Konzervativní strany do Senátu v obvodu Prostějov, např. s panem Vladimírem Železným. Nechci spekulovat, proč až nyní využila nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká svého zákonného oprávnění a podala proti Vladimíru Hučínovi dovolání k Nejvyššímu soudu. Obhájce Vladimíra Hučína pan Stanislav Devátý k tomu svůj názor řekl. Samozřejmě bych velmi rád slyšel jeden jediný dobrý důvod proč paní Vesecká žádá neveřejné projednávání. Ale hlavně se chci zeptat každého jednoho čtenáře, čeho se víc obává a proti čemu je tedy nezbytné se ostražitěji bránit. Vidím dvě rizika: 

  1. Jednotlivec, případný lump, který se zkouší „schovat“ v politice - patrně za imunitu.
  2. Zvůle státu, která se snaží zlikvidovat „nebezpečí“, že by se čestný a respektovaný člověk dostal do vrcholné politiky a měl třeba i možnost ledaskomu nahlédnout pod prsty.
 
Jak si kdo z Vás odpoví, nevím. Tuším, jakou odpověď si v aktuálním konkrétním případě dají ti, kteří jsou spolu se mnou skálopevně přesvědčení o nevině Vladimíra Hučína. Prosím ale i ty, kteří o jeho nevině pochybují, krčí rameny, nebo se dokonce přiklánějí k oprávněnosti jeho postihu - zamyslete se. Já se totiž i v takovém případě neskonale víc bojím státu.

     Stát má a musí mít moc. Tu lze vždy zneužít. Proto je třeba důsledných kontrolních mechanismů a protivah. V širším slova smyslu je takovým systémem Ústava. Tento stát má velmi dobrou Ústavu. Ale sebelepší dokument, naplňovaný lidmi s pochybnými cíli, zůstává jen cárem papíru. A to, co se již dlouhodobě děje v případu Vladimíra Hučína, nelze označit jinak, než zvůle. Zvůle, která chce svobodným občanům nahnat strach. Jak jinak si v této souvislosti vysvětlit „návštěvu“ policejní protiextrémistické jednotky u maminky Zbyňka Horvátha, Hučínova asistenta a volebního zmocnence, a jeho následný výslech? Jak je vidět, pět let nestačilo, je zájem pokračovat.

     Vážení čtenáři: nenechte se zastrašit a podpořte Vladimíra Hučína, protože tohle už dlouho není jenom o něm, ale o každém z nás. 

V Brně 24. srpna 2006 
Jan Kubalčík

místopředseda Konzervativní strany

www.konzervativnistrana.cz


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: BazMyslik | Počet komentářů: 137 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP BIS ČTK

Ceska_pozice
Nové elitní informační nezávislé internetové médium

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,